Blisko 1000 uczniów z ponad 30 szkół polonijnych z 13 krajów z całego świata uczestniczyło w specjalnej lekcji poświęconej edukacji ekonomicznej, poprowadzonej z polonijnej szkoły w Tokio.
Dzięki nowoczesnej technologii polscy uczniowie z całego świata mogli w jednym czasie poszerzać swoją wiedzę na temat globalizacji – jej dobrych i złych stron, szans i wyzwań. Była to jedna z pierwszych aktywności edukacyjnych Warszawskiego Instytutu Bankowości skierowana do szkół polonijnych – projektu który z wykorzystaniem doświadczeń Roku Edukacji Ekonomicznej 2024, wspólnie z Senatem RP będzie rozwijany w najbliższych latach.
Lekcję poprowadził prof. Witold Orłowski. Wprowadzenie przeprowadzili Barbara Janina Sochal z Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Karolina Tanno, prezes Stowarzyszenia Polonijnego RAZEM oraz Mateusz Zając z Warszawskiego Instytutu Bankowości.
Dodatkowo w sobotniej szkole polonijnej w Tokio, prowadzonej przez Stowarzyszenie polonijne RAZEM, przeprowadzono warsztaty stacjonarne dla uczniów. Uczestnicy lepiej poznali postać i dziedzictwo Janusza Korczaka, słuchali o książce „Przygody Przedsiębiorczego Dżeka” oraz poznali zasady oszczędzania w oparciu wiedzę z książki Korczaka.
Warsztaty poprowadzili Barbara Janina Sochal z Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Julia Lisiecka ze Związku Harcerstwa Polskiego oraz Mateusz Zając z Warszawskiego Instytutu Bankowości.